• +90 532 154 16 08
  • info@karalogluinsaat.com.tr
  • EnglishTurkish

Fabrikalarda Çelik Çatı Kullanımı

sistem-ic-mimarlik-celik-konstrüksiyon-mersin-ferforje-çelik-çatı-alüminyum-korkuluk-12Üretim çağı bize birçok yenilikle beraber bazı zorluklarda getirmiştir. Bu zorluklardan biriside üretim alanlarının kurulmasıdır. Birçok şirket veya firma üretim alanlarına yüksek miktarda yatırım yaptıklarından dolayı işin devamını getirememektedirler. Bununla beraber yüksek fiyatlarda imal edilen binaların geri dönüşüm olarak ödenmesi fabrikaların yetersiz satışı da eklenince artık dükkânı kapatmak farz olur duruma gelmiştir. Bununla beraber fabrikalar bina yapan kişilerden belirli şartlarda bina istemektedirler. Bunlardan birinci şartı binaların yüksek olması yan tavan yüksekliğinin 20 metre civarında olmasını bile isteye bilirler. Çünkü üretilen ürünlerin depolanmasında aynı alanda yapılması gerekmektedir. Yan sanayiden gelen ürünlerde fabrikada beklemesi gerektiğinden en iyi yapılacak şey üretim binasının geniş ve kullanılabilir olmasıdır.

Bu şekildeki binaları yapmak aslında zor değildir ama mühendislik bakımdan neredeyse birkaç metre aralıklarla kolon dikmek zorunda kalına bilir. Kolonların kapladığı alan yüzünden makinaları koyacak yer kalmaz.

Durumun vahimliği gerek yatırımcıları gerekse çalışanların ekmek paraları gibi birçok alanda kişiyi etkilemektedir. Yapılacak en iyi şey yeni bir çözüm yolu bulmaktır. Bu çözüm yollarından bir tanesi de çelik çatı sistemleridir. Çelik çatı sistemleri makine ve teçhizatın dizayn ve yerleştirilmesine göre planlana bilir. Bununla birlikte çelik çatı imalatı müşterilerin istekleri doğrultusunda çatı ve bina üretebilir. Çelik çatılar diğer çatı modellerine göre daha avantajlı yönleri vardır. Bu avantajlı yönlerinden bir tanesi de çelik çatılar binalardan bağımsız değiller ama binalara da yük değildirler. Yük olmadıkları için çelik çatılar fabrika ve bunun benzeri yerlerde çatı yüksekliği yüksek olunması istenilen yerlerde en çok tercih edilen çatı ve bina sistemleridir. Çelik çatı imalatı en iyi makinelerle yapılmaktadır. Bununla beraber az bir personel sayısıyla kısa sürede elinize teslim edilmektedir. Onlarca kişiyle uğraşmaya kalmadan kısa zamanda fabrikanız hazır hale gelecektir. Yeter ki sizin kafanızdaki istediğiniz tasarımdan emin olun. Çelik çatı sistemleri her zaman diğer çatı sistemlerine göre daha avantajlıdırlar.